29 Mart Cuma günü Miranda Zeytinyağını kullanarak yapacağımız menüyü gerçekleştirmek üzere Tepekule catering mutfağına davet edildik.  Grupta Tepekule mutfağının mutfak şefi BİNALİ YILMAZ,  firmanın İstanbul reklam sorumlusu aynı zamanda Gıda Beslenme Uzmanı olan ERAL BAYRİ, firma yetkilisi DERYA İZGİŞ ve blogger arkadaşlarla beraberdik.

Şef Binali bey önce hayata geçirdikleri faaliyetler ile ilgili kısaca bilgi verdi. Bu atölyede sadece bloggerlerle değil ilköğretimde okuyan çocuklarla da yemek yaptıklarını, onlara yemek yapmayı ve sağlıklı yemek yemenin faydalarını fastfoodun gelişmelerini nasıl etkilediğini öğretmeye çalıştıklarını söyledi.

Eral Hn. menüye geçmeden önce kullanacağımız zeytinyağ hakkında açıklayıcı bilgiler verdi. Yağın Ayvalıkta özel toplanan zeytinlerden  ERKEN HASAT, TAŞ BASKI ve ORGANİK olmak üzere  3 çeşit üretildiğini sıfır asitli olup zeytinyağ seven herkesin damak zevkine  uyabileceğini belirtti. Bu arada yağın önceden sadece otellere ve restoranlara pazarlandığını ama yoğun beğenilerden sonra  internetten de satışa sunulduğunu, isteyen herkesin sipariş vererek MİRANDA zeytinyağlarını alabileceklerini söyledi.

Bu güzel açıklamalardan sonra sıra menümüzü gerçekleştirmeye geldi. Eral Hn. geldiğinde hazır olması için Ayvalık’tan, LOR TATLISI yapmak üzere taze tuzsuz lor , TAVUKLU AKKIZ pişirmek için şevketi bostan familyasından olan Akkızı getirtmişti. Bunlara ilave olarak kıymalı ve patatesli ÇARŞAF BÖREĞİ yapacağımızı söyledi. Binali beyin ve Eral hanımın renkli kişilikleri ile zevkle meydana getirilen menüde en ilgi çekici tarif çarşaf böreği idi. Değişik yapımı ile herkesin ilgi odağı oldu.

Yemeklerin yepımı bittikten sonra nefis bir deniz manzarası olan restoran kısmına geçildi. Kusursuz bir sunumla neşe ve muhabbetle yenilen bir yemekti. Ben kendi adıma etkinliğe katılan tüm blogger arkadaşlarıma, misafirperver olan Şef Binali Yılmaza, Şef Abdullah Beye, Sevgili Eral Bayri’ya, Sevgili Derya İzgiş’e bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Sevgili Tülay Pardoğan Oral ‘a çok teşekkür ederim. Güzel ve yararlı etkinliklerde buluşmak üzere….